Oglądajmy filmy!

Mój Chłop ma takie coś, że umie wyczajać dokładnie takie filmy jak ja lubię. Bez kitu. Jakoś tak wie, co mi się spodoba i dokładnie takie filmy mi prezentuje. Gotta love him for that. W ten łikend nie było inaczej. Chciałabym polecić dwa bardzo ciekawe, bardzo inne, bardzo fajniutkie filmy do zobaczenia na każdą okazję.

1. Safety Not Guaranteed
Już sam tytuł zachęca, prawda? Tak naprawdę ten film nie gwarantuje niczego. Może porwać, ale myślę, że może też i pewien typ widza zanudzić, w zależności od tego jak podchodzi się do kina jako takiego. Mnie zachwycił.
Historia jest prosta- dziennikarze jednego z amerykańskich magazynów natrafiają na bardzo tajemnicze ogłoszenie, którego autor poszukuje partnera do podróży w czasie. Tytułowo nie gwarantuje bezpieczeństwa, całą sprawę traktuje bardzo tajemniczo, nie chcąc zdradzać zbyt wielu szczegółów. Zaciekawieni dziennikarze postanawiają odszukać autora tego ogłoszenia oraz dociec do sedna tego „co jest z nim nie tak”. No bo przecież, czy można być normalnym człowiekiem i twierdzić, że podróże w czasie są możliwe  Raczej nie… No w takich już nieromantycznych czasach przyszło nam żyć. Film zachwyca, bo nasuwa bardzo fajne pytania, na które w sumie warto sobie odpowiedzieć:
Czy inne zawsze musi być szalone? Czy jeśli ktoś w coś bardzo-bardzo wierzy, to czy to się może stać możliwe? Ale film ma też cały ogromny sens przyziemny. Zadaje pytanie- czy chcę iść przez życie z kimś? Czy jestem w stanie zaakceptować czyjąś wyjątkowość, dziwność, kłopotliwość?
Mam z tej okazji fajny cytat na ten temat:

To go it alone or to go with a partner. When you choose a partner you have to have compromises and sacrifices, but it’s a price you pay. Do i want to follow my every whim and desire as I make my way through time and space, absolutely. But at the end of the day do I need someone when I’m doubting myself and I’m insecure and my heart’s failing me? Do I need someone who, when the heat gets hot, has my back?

/Iść samemu, czy z partnerem? Kiedy wybierasz partnera, musisz iść na kompromisy, dokonwać pewnych poświceń, ale jest to cena, którą musisz zapłacić. Czy chcę podążać za każdą moją zachcianką i pragnieniem, kiedy znajduję swoją drogę w czasie i przestrzeni- absoultnie! Ale koniec końców, czy potrzebuję kogoś, gdy zaczynam wątpić w siebie, czuję się niepewnie,a mój duch mnie zawodzi? czy potrzebuję kogoś kto, kiedy robi się coraz goręcej, ubezpiecza mnie?/

Warto zobaczyć i się zachwycić tym wszystkim. W sumie to w każdym typie związku między ludźmi safty is not guaranteed.

2. Ruby Sparks
A to z kolei historyjka o pisarzu, który napisał sobie idealną dziewczynęm któa w niewyjaśnionych okolicznościach materializuje się w jego mieszkaniu. I to jest jedyne zdanie które można napisać bez przesadnych spoilerów. Film ten warto zobaczyć, bo pokazuje jeden z najbardziej wymarzonych scenariuszy osób które mają swoje drugie połówki.

Co by było gdyby nasza druga połówka była dokładnie taka, jak chcemy? Wesoła. Albo pełna intensywnych emocji. No po prostu- taka, jak chcemy? No właśnie, film pokazuje, że zasada Be carefull what you wish for ma zastosowanie zawsze-zawsze. Pokazuje co by się stał, gdybyśmy mogli sobie wpływać na zachowanie naszej drugiej połowy. Gdyby dana nam była opcja kształtowania związku na naszą własną modłę.

Co z tego wszystkiego wyszło? Oczywiście polecam zobaczyć w Ruby Sparks.
Ale to dobra okazja, żeby przekonać się, że tak naprawdę nie chcemy, by wszystko szło pod nasze dyktando. Że wyjątkowość naszej drugiej połowy wynika właśnie z jej indywidualności i niezależności. Z jej osobistych wyborów.

 

Reklamy

2 myśli w temacie “Oglądajmy filmy!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s