Ekspresowa recenzja- Autostopem przez Galaktykę

notoryczne recenzje book

Właśnie skończyłam czytać Autostopem przez Galaktykę, książkę którą wspominałam już w Notorycznym Podsumowaniu Tygodnia wczoraj. Mała modyfikacja, od teraz moje recenzje będą krótsze. Jeśli w ogóle nie chce się ich czytać, na dole ramka z wypisaniem mocnych i słabych stron książki, która pokazuje to co najważniejsze. Zaczynamy!

Zachęcam WSZYSTKICH, którzy rozpoznali u siebie choć mikroskopijny ułamek poczucia humoru do wgryzienia się w tą prawdziwie genialną książkę. Mogę ze spokojnym sumieniem obiecać, że będzie się turlać ze śmiechu, zaśmiewać w autobusie, na przystanku, w sklepie i wszystkich innych publicznych miejscach gdzie zdecydujecie się zabrać tę książkę. A zabierać ją będziecie, bo trudno rozstać się z czymś tak cholernie wciągającym!

To jest po prostu jedna z tych książek, które czytasz do czwartej nad ranem, przy latarce pod pierzyną, łapiąc się na myśli „no nie… niemożliwe…” zaraz potem dodając „bloody hell, przecież to ma całkiem dużo sensu!”

Czyta się łatwo, rozdziały są króciutkie, więc da się pochłaniać w komunikacji miejskiej. Nawet osoby nudzące się czytaniem nie będą miały problemu z utrzymaniem uwagi. Bohaterowie są bajecznie kolorowi i chciałoby się mieć takich znajomych. Sam dobór zdarzeń w książce pokazuje niesłychaną przemyślność autora i wielki dar tworzenia całkowicie logicznej, a jednocześnie zupełnie abstrakcyjnej fabuły.

No po prostu majstersztyk! I to napisany w latach ’70tych. Douglas Adams, I salute you all the way down!

POLECAM WSZYSTKIM!!!! Jedyną wadą książki jest to, że jest dość krótka (a czyta się ją szybko), jednak jest to część pięciotomowej (! jak pisze autor) trylogii, więc można zawsze sięgnąć po kolejną część.

więcej o książce- można przeczytać tutaj.
CIEKAWOSTKA– Douglas Adams (autor) wpadł na tytuł cyklu leżąc po pijaku gdzieś na angielskiej trawce. Miał ze sobą egzemplarz „Autostopem przez Europę” i pomyślał wtedy, że fajnie byłoby gdyby podobne wydanie opisało niuanse autostopu przez Galaktykę.

ocena autostopem przez galaktyke

skala genialności wynosi oczywiście od 0 do 100%. Książki naprawdę godne uwagi są umieszczone w przedziale 80%-100%. ocena jest oczywiście notorycznie subiektywna.

Reklamy

One thought on “Ekspresowa recenzja- Autostopem przez Galaktykę

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s