Jakie są polskie panie? Szukam odpowiedzi na interii

Ten artykuł chciałam napisać już od dawna, ale brakło czasu na robienie grafik do tego. Czy zauważyliście może, przeglądając różne zasoby internetu, jak różnie postrzegane są obie płcie? Na pewno oglądaliście przedświąteczne zestawienia najbardziej szowinistycznych katalogów z prezentami dla dzieci, jeśli nie, to zachęcam do zaglądnięcia na deser.pl

Ja natomiast chciałam pokazać, co od już jakiegoś czas uderza mnie w treściach prezentowanych przez portal interia.pl. Strona wychodzi na przeciw zróżnicowanym potrzebom pań i panów i stworzyła dwa odrębne sub portale: KOBIETA, oraz (o wiele bardziej coolowo brzmiący) FACET.

Zobaczmy o czym wg interii chcą czytać przedstawiciele poszczególnych płci:

kobieta vs facet

Moje komentarze znajdziecie na grafice. Najbardziej dla mnie zastanawiająca jest wąskość kategorii w portalu Kobieta. Czy my naprawdę jesteśmy stworzone tylko do horoskopów, mody, urody, domu i kuchni? Gdzie ciekawostki? gdzie aktywność? gdzie obyczaje? Nie będę krytykować portalu za prezentowane treści, bo patrząc do pierwszej lepszej „kobiecej” gazety można dojść do bardzo podobnych wniosków.

Dlatego m.in w wielu mieszkaniach Cosmo zaliczane jest do tzw. literatury kibelkowej, ozdabiając półeczki zlokalizowane w pobliżu ubikacji. Przebrnięcie przez całą gazetkę zajmuje naprawdę niewiele czasu, jeszcze mniej zaś wymaga od czytelnika uwagi. Taki natomiast Playboy, to już lektura innego formatu. Samej dane mi było czytać jeden z ostatnich numerów przez dobry tydzień

Bardzo interesujące jest rozgraniczenie kategorii: Uczucia oraz Seks i Związki. Zajrzyjmy do środka!

roznice w kategoriach

Hmmm… Kobietę interesują oczywiście najbardziej Związki. Gadanie o nich, tworzenie ich, praca nad nimi. W drugiej kolejności mamy seks. Gdy powyższe nie jest nam dane z przyczyn różnych, możemy zawsze poczytać o byciu singlem, a gdy złapie nas z tego (lub innego powodu) depresja, możemy oddać się lekturze psychologii. Facet ma zupełnie inaczej. Przede wszystkim chce wiedzieć jak być (i tu przepraszam za cytat) „boskim w łóżku” (WTF?!?!?) Gdy już spełni to marzenie, może ewentualnie być partnerem. Jego problemy natomiast nie dotyczą psychologicznej sfery. To zdecydowanie bardziej złożone kwestie, wymagające „porady eksperta”.

Nasza nostalgiczna z leksza podróż doprowadziła nas do teraz do zbadania zawartości

LADIES

GENTELMEN(czy tylko mi te rysunki świadczą o tym, że 1) panie mają bardzo wielkie głowy = są zarozumiałe; 2) panowie mają bardzo wielkie… hmm)

I znów przyszło mi załamać ręce. Główna stronka Interii Kobieta w kategorii „Uczucia- Seks” zawiera artykuły o: po pierwsze literaturze erotycznej u pań, tekst ten jednak od razu równoważony jest kontrą „ku przestrodze” o tym, jak łatwo popaść w nimfomanię. Dalej mamy lżejsze tonem erotyczne fantazje pań, oraz kilka pomocniczych kawałków o tym jak to nie chce nam się seksu, albo nie umiemy w nim osiągnąć finału. Wg portalu, orgazmu TRZEBA SIĘ NAUCZYĆ! Muszę przyznać, że z tej przypadkowo wybranej listy tematów na dzień 05-01-2013 nie zaciekawił mnie ani jeden…

Co do panów, mają o wiele więcej tych artykułów, no i zapowiadają się też pikantniej. Po pierwsze seks bez zobowiązań, oraz to jak poznać po panach, że zdradzają (ku przestrodze?) do tego krótki poradnik jakich kobiet unikać, dalej jakich nie unikać (mamy trójkąty erotyczne). Następnie trzy niezależne, ale wg mnie połączone artykuły, które pokazują jak : 1) zabrać panią na fajną randkę, dzięki czemu można będzie potem wykorzystać triki z artykułu 2) jak panią rozebrać, a gdyby tutaj pojawiły się jakieś trudności, mamy zawsze 3) jak rozpiąć pani stanik..

Ostatni artykuł okazał się nie tylko interesujący, ale i pełen informacji, a także 4 (! oh lord, nie wiedziałam, że tyle jest sposobów) filmików instruktażowych z youtube’a. Zawiera także przestrogę:

I jedna bardzo ważna uwaga, której nie możemy pominąć: upewnijcie się, czy na pewno macie zgodę na grzebanie przy zapięciu stanika! Czasem jej brak może okazać się bolesny.

Bez komentarza.

Na koniec porównanie wizualne- czyli jak portal przyciąga czytelnika do lektury prezentowanych treści. Tutaj także zdecydowanie wygrywa męska strona. Zobaczmy:

kobieta i mezczyzna obrazki

Jak widać kobiety nie są godne nawet różnicowania prezentowanych obrazków. Jak nie smutna pani, to pani znudzona, albo zła. A panowie? zmysłowo, łóżkowo albo typowy obraz kobiety w związku, czyli „wydziera się na mnie”

Podsumowanie: Jest mi smutno!!! Tak właśnie! Smutno! bo i gdyż, dziewczynki też są mądre, interesujące, ciekawe świata i rzeczy! Nie róbmy z nich kur domowych zainteresowanych tylko modą i urodą. Powiem więcej, karmione takimi treściami panie same zmienią się w takie coś nieciekawego, za co postrzegają je media… Czy chcecie mieć takie żony/koleżanki?

Dla przeciwwagi Zoe Deshanell (ta pani co grała w 500 dni lata) z kumpelami stworzyła super portal dla babeczek z zainteresowaniami – hellogiggles . Tak, jest tam też miejsce dla mody i urody, ale większość tekstów to strasznie fajne kawałki o najróżniejszych rzeczach w świecie.

Polska kobieto, przebudź się!

wszyściutkie grafiki pochodzą ze stron interii pl Zachęcam do odwiedzenia ich stronki i poczytania artykułu o stanikach :) GOLDEN!

Reklamy

Jedna myśl w temacie “Jakie są polskie panie? Szukam odpowiedzi na interii

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s