Tak źle, tak niedobrze- jak Panowie powinni witać Panie?

homeless-212591_640 Wiecie, zawsze mnie bardzo wkurzało, jak byłam w towarzystwie większości facetów, i oni witali się ze sobą coolowym hendszejkiem, a mnie ( i inne dziewczynki w zasięgu) w całym tym procesie pomijali. Tak, tak, to kobieta powinna podać rękę pierwsza, ale come on- jak ktoś przychodzi do towarzystwa, które już jakoś czas ze sobą spędzało, zawsze myślałam, że to JEGO obowiązek się porządnie ze wszystkimi przywitać.

Pracuję teraz w środowisku, gdzie całkiem duża część zespołu to chłopaki. No i fajnie, rytuał omijania praktykowany jest tutaj tak jak wszędzie. Przestałam już na to zwracać uwagę.

Aż nagle pewnego dnia, jeden z mężczyzn w moim pracowym otoczeniu, podszedł i tę sporną rękę w sympatycznym geście przywitania mi podał. I wiecie co? Poczułam się naprawdę dziwnie!

No i teraz, DLACZEGO poczułam się dziwnie?

… czy może dlatego, że męska łapka powitalna tak naprawdę zbudowana jest anatomicznie śmiesznie i panie nie czerpią przyjemności z hendszejku?

… a może po prostu na co dzień mało hendszejkuję, a przecież mięsień nieużywany zamiera? I tak bezwiednie stało się, że czynność ta sprawia mi trudność?

… a może, jednak inaczej, tak długo tkwimy w tych dziwnych przyzwyczajeniach i konwenansach, utartych formach fałszywej grzeczności, że każdy z nas ma już zmodyfikowany mózg jakoś pod to, w co wierzymy/ co jest nam przekazywane od tak dawna? I hendszejk nigdy nie będzie dla mnie przyjemną formą powitania?

i Nie, absolutnie niczego nie sugeruję.

A jak Wy się witacie?

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s