Notorycznie czytamy Przegląd Końca Świata!

notoryczne recenzje bookKto mnie zna, wie, że kocham zombiacze. Praktycznie w każdej formie. Dobry film, średni film, kiepski film, serial – always a pleasure. Gdyby zombiacze produkowali muzykę, pewnie bym jej słuchała. Jeszcze nie miałam przyjemności przeczytać książki na ten temat. To znaczy… do teraz.

Muszę przyznać, że podeszłam do Przegląd Końca Świata: Feed bardzo bardzo ostrożnie. W końcu książka prawi o jednym z moich ulubionych pomysłów na fantastykę. Z początku miotały mną bardzo mieszane uczucia- książka w dużej mierze przypomina jazdę autem. Na pierwszych dwóch biegach idzie to opornie, jednak kiedy przychodzi bieg trzeci i kolejne, pojazd (książka) nabiera tempa i smaczku. Przy piątce prowadzi się jak marzenie, a gdy człowiek dobrnie do celu z rozmarzeniem myśli o kolejnej przejażdżce.

Krótko o fabule: Zombiacze powstały kilkadziesiąt lat wcześniej. Przybrane rodzeństwo- Georgia i Shaun Masonowie trudnią się dość niewdzięcznym fachem (i tutaj mogę rzec z autopsji). Są blogerami, każdego dnia próbują przekazać ludziom pozostałym w świecie pełnym zombie wiadomości, ciekawostki, czasem trochę sztuki. Książka rozpoczyna się od wielkiego sukcesu obojga- ich blog wygrał w konkursie zorganizowanym przez kandydata na prezydenta. Rodzeństwo może towarzyszyć mu w kampanii wyborczej, na wyłączność relacjonując każde posunięcie potencjalnego przywódcy kraju. Wkrótce okazuje się, że nawet w świecie opanowanym przez zombie jest miejsce na intrygi, kłamstwa i czysto ludzkie bycie świnią.

Czy warto? OJ tak. Tak bardzo tak. Tak, że ostatnie dwa rozdziały doprowadziły mnie do najprawdziwszych łez (i tutaj dziwne spojrzenie M. w moją stronę, takie z cyklu: how old are you?)

Czemu warto?
– no oczywiście jeśli podobają Wam się zombiacze (sam pomysł na nie w książce jest bardzo rozsądny i przemyślany),
– książka zasypuje czytelnika milionem smaczków- szczegółów świata przedstawionego. Widać że pani Mira Grant sobie przemyślała wszystko DOKŁADNIE nim posłała książkę do wydawcy. Nawet takie rzeczy techniczne, jak serwery jakieś i wirusologia- to wszystko trzyma się kupy i brzmi tak, że temu wierzę.
– jest tu i klimat i fajni bohaterowie z którymi chce się spędzać czas, są intrygi i tajemnice, są trudne wybory i ostateczne decyzje.
– czyta się wspaniale lekko! rozdziały są krótkie i do pochłonięcia w autobusie.

Oj no już po prostu poczytajcie to, bo fajne! Przegląd Końca Świata: Feed - Mira Grant

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s