Cold body. Great music. Warm heart.

muzyka doda zycia

Ten wpis będzie niejako preludium do kolejnego (zdradzę tutaj jego ultra zajebisty tytuł: Zazombiaste sposoby na udane randkowanie).

Wybrałam się w końcu ze znajomymi na Warm Bodies i powiem Wam jedno- IDŹCIE TEŻ! Idźcie dziś. Już. teraz. natychmiast!

Zacznijmy jednak troszynkę od dupy strony. Dziś będzie mało o filmie, dużo za to o jego muzyce. Wybrałam dla Was najfajniejszych, najbardziej wpadających w ucho i funkcjonalnych kawałków, z moją własną propozycją ich wykorzystania. Enjoy!

1) Bob Dylan, Shelter from the storm

Nasze zestawienie rozpoczynamy od klasyka wszechgatunków, starego ale jarego, dla niektórych jedynego ale już napewno dla wszystkich jedynego w swoim rodzaju Boba. Boba Dylana.
Słuchaj tej piosenki przy popołudniowej kawie z fajeczką (lub też bez, co wolisz), Słuchaj gdy szukasz odprężenia i masz już odpowiedni materac, ale brakuje Ci dobrej nuty.

A jeśli jest Was dwoje, słuchajcie przy wspólnym spędzaniu czasu.  Wiecie o co mi chodzi? On gra na xboksie, Ty czytasz książkę, albo ona czyta in Style a Ty przeglądasz nowego Playboya. Albo ona szuka na internecie przepisu na pyszności a Ty próbujesz sklejać model samolotu.

2) M83 Midnight City

Dla wielu na wieki pozostanie to jako „ta piosenka z reklamy Lecha”. Ale proszę proszę nie róbcie sobie tego! Ta piosenka (ten zespół) są zbyt genialne, by kojarzyć je tylko z reklamą alkoholu.
na kiedy to? Kiedy robicie sobie coś szalonego. Biegniecie w deszczu przez park. Gonicie się między blokami. Spontanicznie tańczycie na środku pokoju. Zdobywacie nowe miasto. Idziecie tam gdzie jeszcze Was nie ma, żeby szukać przygody, którą oczywiście znajdziesz, bo nie da się nie robić fajnych rzeczy z tą nutą w tle.  Myślę, że to dobre też na wyjście do pracy- dodaje siły i zapału do iścia.

3) The Troggs With a girl like you


Tak-tak, to ten zespół od Wild Thing. Och, aż mi noga zaczyna rytmicznie się ruszać do tej muzyki! Słuchajcie przy gotowaniu, kiedy kroicie, smażycie, doprawiacie, smakujecie. Dobrze słucha się też do zmywania. Albo jeszcze lepiej, patrzenia jak zmywa ktoś inny (mój ulubiony typ zmywania). Fajne też do porządków w pokoju i w życiu. Poukładaj, przemyśl, zanuć with a girl like you.

4) The National Runaway

– a to obowiązkowo, po prostu koniecznie do wieczornych rozmów. Siedzicie sobie przy winku/piwku i słuchacie tego. Gadacie co tam się działo cały dzień. Omawiacie plany przejęcia wszechświata i zabawne nawyki przyjaciół z liceum. Albo-albo, do takich niedzielnych przechadzek. Takich do odpowiedniego ułożenia sadełka. Aż chce się iść, kołysząc z prawej na lewą i odwrotnie.

5) Bon Iver- Hinnom, TX 

Tutaj troszynkę oszukuję, bo piosenka była w filmie niecałe 30 sekund, ale i tak warto ją polecić. Na kiedy? Obowiązkowo na letnie leżenie w trawie i bujanie w obłokach. Albo na plażowanie. Leniwe chwile w hamaku. Zawsze wtedy gdy możesz przyjąć ukochaną pozycję leżącą, koniecznie z jedną stopą swobodnie poruszającą się w w prawo i lewo. Można też wykorzystać do wieczornych przytulanek. Dobry wstęp.

Dla zachęconych, pełna track lista:

1. Sitting In Limbo by Jimmy Cliff
2. Missing You by John Waite
3. The Bad In Each Other by Feist
4. Be the Song by Foy Vance
5. Patience by Guns N’ Roses
6. Shell Suite by Chad Valley
7. Hungry Heart by Bruce Springsteen
8. Shelter from the Storm by Bob Dylan – patrz wyżej:)
9. Hinnom, TX by Bon Iver – patrz wyżej:)
10. Yamaha by Delta Spirit
11. Rock You Like a Hurricane by Scorpions
12. Oh Pretty Woman by Roy Orbison
13. Midnight City by M83- patrz wyżej:)
14. Runaway by The National- patrz wyżej:)
15. Numbers Don’t Lie by The Mynabirds

Enjoy!

Reklamy

One thought on “Cold body. Great music. Warm heart.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s