Żeby się nie poddać, jak w Układzie Zamkniętym [2013]- wpis inspiracyjny

uklad zamkniety

W ramach nocy muzeów, w cenie jednego biletu do kina, drugi otrzymywało się gratis. I tak postanowiliśmy z M. i znajomymi zobaczyć sobie właśnie Układ Zamknięty Ryszarda Bugajskiego.

Tak sobie buszowałam w sieci w poszukiwaniu  recenzji i trzeba przyznać, że zdania (jak to zwykle przy kontrowersyjnych filmach) są bardzo podzielone.

A wiecie co? Mnie się ten film strasznie podoba! Jest dobrze nakręcony, fabuła trzyma człowieka w fotelu nawet po wypiciu litra coca coli, aktorzy grający są wspaniali (zarówno stara gwardia jak i świeżynki) i można sobie na tym filmie pięknie spędzić czas. Naprawdę polecam. Jest super!

Ale-ale, recenzja to wiadomo- można poczytać, można przyjąć i można zapomnieć. A co bym chciała, żebyście pamiętali i może jakoś zwrócili na to uwagę przy ewentualnym oglądaniu tego filmu. Świat jest taki pełen wszelkich kolców i barier i blokad i okropności, że trzeba-trzeba przyjąć je do wiadomości. Trzeba-trzeba sobie wypracować taki jakiś mechanizm obronny, takie jakieś parcie do przodu, wielką potrzebę przetrwania, wytrzymałość niesłychanych proporcji. Oczywiście, są rzeczy, których przetrwać naprawdę nie sposób (lub sposób bardzo ciężki) jak np. gwałt i pobicie podczas niezasłużonego pobytu w więzieniu, ale być może nie takie rzeczy będą Was blokować/spotykać tylko mniejsze, a te mniejsze to można myślę pokonać.

Dla inspiracji, zawsze wspaniały TED.

Filmik o tym, że sukces odniosą Ci wytrwali i zainspirowani i codziennie pracujący nad tym, czego chcą:

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s