Bo w tym cały jest ambaras żeby dwoje chciało na raz.

boys

Oglądaliśmy z M. ostatnio całkiem spoko film, który nie wiedzieć czemu dostał cholernie niskie oceny od oglądających (o tu na przykład albo tu)
Film zwie się Black Rock.

Trzy panie takie powiedzmy trzydzistoletnie, robią sobie małe spotkanie wspominkowe płynąc razem na wyspę z czasów dzieciństwa. Panie lubią się z różną intensywnością- ewidentnie w przeszłości wyniknął jakiś konflikt między dwiema z nich, no i co tu dużo mówić, nie przepadają za sobą. Na prośbę trzeciej towarzyszki, decydują się jednak chwilowo schować wojenny topór i jechać powspominać.

Filmowa fabuła bardzo szybko doprowadza do spotkania naszych bohaterek z innymi okupantami wyspy- jak się okazuje – znajomym pań również z dzieciństwa, oraz jego wesołymi koleżkami (oczywiście jest murzyn dla politycznej poprawności) . Aby równowaga została zachowana, mamy więc 3 panie i 3 panów – z doświadczenia wiem, że to idealna scena dla najróżniejszej natury konfliktów i ciekawości.

Twórcy filmu bardzo szybko ustanawiają atmosferę takiego właśnie wzajemnego wspominkowania. Robi się swojsko, bezpiecznie i znajomo. I cała ta wykreowana atmosfera bardzo nagle zaczyna przybierać zupełnie odwrotny wymiar. Jedno niefortunne zdarzenie doprowadza obie ekipy na granicę, i już bardzo wkrótce mamy klasyczny pojedynek boys vs. girls.

No i tak, można sobie zawsze ponarzekać:
– jest dość sztampowe zachowanie bohaterów,
– dialogi są liczne i wiele męskich serc na nich wymięknie (laseczki naprawdę nawijają równo)
– i tak można bez końca,

ale powiem Wam jedno- oglądam filmy zwykle późno wieczorem w łóżku i zwykle kończy się tak, że zasypiam i nic nie wiem z końcówki. Tutaj nie tylko nie zasnęłam, ale nawet nie było momentu klasycznego zamknięcia powieki.

i myśl do przemyślenia w związku z tym- czy nudne filmy z poczwórnym dnem mają jakąś większą wartość niż szybkie i trzymające w napięciu filmy akcji (takie wiecie, „jednorazowe”) Czy da się to ocenić?

Polecam anyway, a co.

Tu macie trailer:

A tu piosenkę z napisów końcowych:

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s