12 08 2013 w skrócie

Co fajnego warto dziś poczytać w internecie?

Wpadki, niedbalstwo i komercja. Były szef redakcji zagranicznej o TVP – były szef redakcji zagranicznej TVP krytykuje swoich byłych redakcyjnych kolegów za jakość pracy. Twierdzi, że ponieważ ludzi nudzą materiały z zagranicy, ekipa Wiadomości ogranicza je do absolutnego minimum, zastępując czas antenowy „półgłupim felietonem”. Wiele ważnych wydarzeń zostaje na codzień pominiętych, tak jakby redakcja nie wiedziała, jak selekcjonować newsy. Sowicie komentuje też wpadki TVP:

Zdarzyło się, że po śmierci Margaret Thatcher TVP Info pokazywało jej zdjęcia i na jednym z nich była Meryl Streep grająca ją w „Żelaznej damie”. Takie rzeczy zdarzały się np. w Tajlandii i na Tajwanie. Ale tam złożono dzień później oficjalne przeprosiny, a w TVP nawet słowa o tym nie było. Bo jeśli publicznie się do tego nie przyznamy, to znaczy, że takich błędów nie robimy.

Jako wielka fanka serialu The Newsroom, z zainteresowaniem przeczytałam wywiad (zaczęcam i Was) i postanowiłam przekonać się sama. Polecam i Wam. Na stronce TVP można sobie zobaczyć ostatni odcinek wiadomości.

Moje obserwacje z dzisiejszego wydania- oj, coś w słowach Małcużyńskiego zdecydowanie siedzi.
Zobaczcie tematy opisywane przez TVP 1:

1) polska polityka x 2 (jeden materiał o Po, jeen o Pis)
2) nasze pendolino
3) obniżenie emerytur w Irlandii – sam materiał z nawiązaniem do polski i okropności zusu
4) Gibraltar – konflikt uk spain (BARDZO krótki materiał)
5) Twierdza Modlin- długi bardzo reportaż z pokazaniem prawie całej twierdzy
6) Tunel pod wisłą
7) Norweski premier jezdzi taksowka także z powrotem do Polski – tutaj bardziej telewizja śniadaniowa, ale ok
8) Polaka sukces w Moskwie

Czy tylko ja widzę niepokojące trendy? A może na świecie nic się dzisiaj nie działo? Otwieram serwis Świat na platformie Gazety Wyborczej:

1) Wyrywkowe przeszukania zakazane w Nowym Jorku. „Były wymierzone w mniejszości”
2) Kobieta mianowana wiceprezydentem w Iranie
3) Nowe oskarżenia pod adresem znanego rosyjskiego opozycjonisty Aleksieja Nawalnego

Czy tunel pod Wisłą, czy twierdza w Modlinie są naprawdę ważniejsze?

2 Będzie referendum ws. sześciolatków? Zweryfikowali 500 tys. podpisów– W Sejmie zweryfikowano 500 tys. podpisów pod wnioskiem o przeprowadzenie referendum w sprawie reformy edukacji. Segment najbardziej budzący emocje to oczywiście edukowanie sześciolatków. Czyli Sejm może teraz się zastanowić, czy takie referendum faktycznie przeprowadzić (lud zebrał wystarczającą liczbę głosów, by projekt referendum rozpatrzono) .

Organizatorzy akcji referendalnej chcą, by w referendum obywatele odpowiedzieli na pięć pytań: 1. Czy jesteś za zniesieniem obowiązku szkolnego sześciolatków? 2. Czy jesteś za zniesieniem obowiązku przedszkolnego pięciolatków? 3. Czy jesteś za przywróceniem w liceach ogólnokształcących pełnego kursu historii oraz innych przedmiotów? 4. Czy jesteś za stopniowym powrotem do systemu: 8 lat szkoły podstawowej plus 4 lata szkoły średniej? 5. Czy jesteś za ustawowym powstrzymaniem procesu likwidacji publicznych szkół i przedszkoli?

Moim zdaniem inicjatywa oszalałych rodziców, „ratujących” dzieciństwo swoich dziatek. Nie zrozumcie mnie źle- Jako produkt systemu gimnazjalnego, szkolona od lat 7, po studiach nie umiejąca nic, wszelkie zmiany w edukacji przyjmuję z otwartymi rękoma i uśmiechniętym sercem. Czy referendum coś zmieni? Mam nadzieję, że tak. Że wszyscy Ci rodzice sprzeciwiający się lepszemu edukowaniu swoich pociech, w końcu zrozumieją, że ludzie wiedzą, że uczyć się jest dobrze.  Ja to bym obniżyła ten wiek do lat 5! Dzieciństwo zależy od rodziców, a dobra szkoła to najfajniejsze miejsce dla dziecka.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s