Czekając z niecierpliwością na trzeci sezon American Horror Story

American-Horror-Story-Generic-Title-Card

9 października 2013 rusza kolejny sezon American Horror Story: Coven. Już nie mogę się doczekać tego, co twórcy przygotowali dla nas tej jesieni… W noteczce znajdziecie kilka słów co to za serial i teasery najnowszego sezonu. 

Co to jest?

Ten serial to zdecydowanie must watch dla każdego prawdziwego fana horroru. Każdy sezon opowiada o innym miejscu i strasznościach, które w nim się dzieją. Kolejne odcinki prezentują nam odłamki sprytnie wymyślonej i z rozmysłem rozbitej układanki- oglądając następny i następny, widz powoli buduje całość historii, przecierając oczy zastygłe w przerażeniu. American Horror Story to antologia strasznych historii, które pokazują nie tylko nawiedzone miejsca, ale także i przyczynę ich takiego stanu- Ludzi i ich Zło, które doprowadziło do tego co się dzieje. Jeden zły czyn prowadzi do kolejnego, wkrótce bohaterowie rozpędzają się już tak bardzo, że nie sposób ich zatrzymać. A widz nie może ich ostrzec. Pozostaje mu tylko patrzeć na to co się dzieje i dobrze się bawić. 

Czemu jest fajne?

Twórcy przede wszystkim ciągle zaskakują widza. Znajdziecie w tym serialu całe mnóstwo rzeczy, które dosłownie i w przenośni odbiorą Wam dech w piersiach. Fabuły są uknute z misterią i skupieniem. Na każdym kroku coś może totalnie przewrócić wszystko to, co zobaczyło się do tej pory. Serial trzyma poziom, jest straszny, jest czasami obrzydliwy, trzyma w napięciu i czasami bawi. Kawał super rozrywki.

Co przed nami?

Trzeci sezon serialu nosi podtytuł „Coven”. Główny wątek tego sezonu ma dotyczyć… wiedźm i magii. Nie będzie już duchów i szaleńców? Trochę szkoda, znając jednak klasę twórców na pewno się nie zawiedziemy. Patrząc na wypuszczone już teasery serii jestem tego pewna. Zobaczcie sobie, prawdziwy majstersztyk!

Potwierdzono już część obsady tego sezonu. Tym razem znajdziemy w niej bardzo dużo pań dużego formatu, które będą podobno grały silne postacie. Udział w projekcie potwierdziły już Sarah Paulson, Jessica Lange, Angela Bassett i Kathy Bates (źródło)

Fabuła przedstawiona jest oczywiście w sposób nielinearny, do czego przyzwyczaiły nas już poprzednie dwa sezony (źródło)

opis fabuły w tym sezonie: „Minęło ponad 300 lat od zakończenia burzliwych procesów o czary w Salem, a ci, którym udało się uciec są obecnie na skraju wymarcia. Tajemnicze ataki przeciwko rodzajowi wiedźm nasiliły się, dlatego młode dziewczyny zostały wysłane do specjalnej szkoły w Nowym Orleanie, aby dowiedziały się jak się chronić. Zamieszana w całą histrorię jest nowo przybyła Zoe (Taissa Farmiga), która ukrywa pewną przerażającą tajemnicę. Zaniepokojona niedawną agresją Fiona (Jessica Lange) po długiej nieobecności jako Najwyższa, postanawia wrócić do miasta w celu ochrony sabatu i jest zdecydowana zdziesiątkować każdego kto stanie na jej drodze.” (źródło)

Twórcami serii są Ryan Murphy (wyreżyserował m.in Eat Pray Love- ?!) i Brad Falchuk (ten z kolei pracował przy Glee)

To co czekamy cierpliwie do dziewiątego, and let the Horror BEGIN!

 

Przydatne linki:

strona na której jest o serialu wszystko i po polsku

artykuł o fabule nowego sezonu

oficjalne wiki serii

kilka zdjęć z nowego sezonu

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s