Całe mnóstwo wyborów! – o czym pamiętać, gdy ilość opcji przytłacza

Where-to-go

Nienawidzę wybierać. Macie też tak? Stoicie w sklepie, próbując zdecydować się na obiad, ale półki oferują tyle pyszności, że po prostu nie da się wybrać.

Albo chcecie ze znajomymi jechać na wakacje, ale każdy przedstawia tyle propozycji, że zawężenie ich tylko do jednej graniczy z cudem. Albo, umawiacie się z trzema różnymi chłopakami (a czemu, by nie?) i każdy ma tyle zalet że och ach, a tutaj zbliża się trzecia randka i wypadałoby się zdecydować. Albo też, chcecie sobie wybrać zawód, macie kilka opcji, które Was przyciągają, ale wybór jednej, będzie kosztem wszystkich innych. I jak tutaj dokonać wyboru? Jeżeli wiecie, jesteście pewni, że wybór zniszczy wszystkie inne, jak możecie go dokonać? 

Takie coś spotyka mnie przynajmniej raz dziennie. Czasami sprawy są bardzo błache- można by rzec, bez znaczenia. Jeżeli zjem na obiad zupę, następnego dnia, mogę sobie wybrać kotleta. Ale często nasze wybory mają bardziej ostateczny wymiar. Jeżeli dokonasz wyboru, będziesz musiał z nim żyć. 

Ta świadomość naprawdę zatruwa moje życie. A dzisiaj znalazłam w internetach pewną naprawdę fajną myśl, która pomogła mi przypomnieć sobie o drugiej stronie medalu. Co będzie, gdy nie podejmę wyboru?

Popatrzcie:

sylvia

Nie chcę, żeby moje figusie wyschły:(

A Wy? Potraficie dokonywać dobrych wyborów?

Niezbędnik Odkrywcy:

Sylvia Plath-  amerykańska poetka, pisarka i eseistka, zaliczana do grona tzw. poetów wyklętych. Współcześnie znana m.in. dzięki na poły autobiograficznej powieści Szklany klosz. Jej poezja należy do nurtu poezji konfesyjnej. Sylvia Plath jest przy tym jedną z czołowych postaci kierunku w literaturze lat pięćdziesiątych i sześćdziesiątych XX wieku, określanego mianem Konfesjonalistów  /Wikipedia/

Jej wiersze- tutaj

Szklany Klosz można kupić z kolei tutaj

źródła obrazków:

rozdroże- http://daytobeyou.com/
sylvia plath cały obrazeczek- http://zenpencils.com/comic/130-sylvia-plath-the-fig-tree/ (tłumaczenie naniosłam swoje)

Reklamy

4 myśli w temacie “Całe mnóstwo wyborów! – o czym pamiętać, gdy ilość opcji przytłacza

  1. bandyta pisze:

    Człowiek dziennie podobno podejmuje około 100 decyzji! Myślę o moim życiu i chyba faktycznie tak może być: wstać już czy może przestawić budzik jeszcze raz?Na śniadanie kanapka czy owsianka? bluzka czerwona czy biała? zadzwonić teraz czy potem? umówić się na dziś czy jutro? kupić chleb orkiszowy czy żytni? Powiedzieć Jej czy nie?itd.itd. Och chyba więcej niż 100 czasami!!!! Przeanalizujcie swój dzień :)

  2. Seliga pisze:

    Pilot samolotu pasażerskiego podejmuje około 10 000 decyzji podczas ośmiogodzinnego lotu, ale i tak nie jest rekordzistą. Są zawody, które wymagają podjęcia 30 000 decyzji w czasie ośmiu godzin. Czyli zawsze może być gorzej.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s