Skąd wiesz, że pora coś zmienić?

nowy przystanekWiecie jak to jest, kiedy całe Wasze dotychczas poukładane życie nagle zostaje przewrócone do góry nogami? I to na własne życzenie tak naprawdę, to co znane, umiane i wygodne zmieniamy w wielką kulkę niepewności, wątpliwości i strachu przemocnego? Tak właśnie jest, kiedy zamykamy pewien etap naszego życia i rozpoczynamy kolejny. A jednak, mimo dyskomfortu, który czujemy dokonując tego czynu, podejmujemy wyzwanie. Na mapie naszego życia pojawia się kolejny przystanek. Kiedy warto zrobić takie przemeblowanie?

Dochodzę do wniosku, że jeżeli naprawdę dobrze siebie znamy, wiemy dokładnie kiedy trzeba nam zmiany. Trzeba trzymać rękę na pulsie. Nieustannie czuwać, obserwować, pytać siebie samego, czy to co mamy, jest dla nas wystarczające, czy nas uszczęśliwia choć trochę. I każdy ma jakąś taką automatycznie wbudowaną chyba w rdzeń kręgowy miarę. Takie najbardziej fundamentalne warunki, związane z istotą tego, kim jesteśmy, które muszą być spełnione, aby nasze życie i jego elementy można było zaakceptować. Wiecie o co mi chodzi? O to, że Gabrysia nie umówi się z Filipem, bo nie ma absolutnie poczucia humoru. I choć wie, że to dobry człowiek i solidna firma, ten jeden czynnik ma u niej decydującą rolę. O to też mi chodzi, że dla niektórych ludzi praca w call center jest wielką stratą życia, bo na poziomie komórkowym nie zgadzają się na wydzwanianie do klientów z nową ofertą telefonu, którego ktoś i tak nie potrzebuje.  

ruler

Myślę sobie, że to jest bardzo dobrze mieć określoną taką miarę tego co jest nam niezbędne a czego nie możemy zaakceptować. Założyć sobie na spokojnie, kiedy etap naszego życia jest akceptowalny a co jest sygnałem do tego, by coś zmienić. Przykład- aby dobrze czuć się w moim życiu, muszę mieć w nim ludzi dobrych i pozytywnych, zajęcia rozwijające i angażujące i czasu trochę i pomysłów na pisanie. Jak czegoś zaczyna mi brakować z tej rozpiski, wiem, że pora zmienić etap. 

Czy Wy macie jakieś takie wyznaczniki?

Reklamy

2 myśli w temacie “Skąd wiesz, że pora coś zmienić?

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s