Notoryczna video recenzja: Dwie Kobiety Doris Lessing

dwie kobiety2

Zapraszam do kolejnej video recenzji, tym razem krótko o opowiadaniu Doris Lessing Dwie Kobiety:

Jeżeli mimo wszystko chcecie coś poczytać, poniżej recenzja graficzno-pisana:) : 

dwie kobiety

Jednak nie potrafiła wskazać palcem, co jest nie tak, czego brakuje. Obwiniała siebie. Ale za co? Dlaczego? Wciąż się nad tym głowiła. Czasami czuła się tak nieszczęśliwa, że była gotowa uciec stąd na zawsze.
– /Doris Lessing/

Jeżeli szukacie szybkiej lektury na zimny wieczór, zdecydowanie polecam moje ostatnie odkrycie, czyli Dwie Kobiety Doris Lessing. Króciuteńkie, bardzo klimatyczne opowiadanie o tym, jak czasami nie możemy sobie odmówić czegoś, nawet jeżeli wiemy, że to jest niewłaściwe. 

Czy byliście kiedyś w sytuacji, w której wiedzieliście, że to co robicie jest złe, ale dawało to Wam tyle przyjemności czy tymczasowego szczęścia, że nie zwracaliście uwagę na konsekwencje i po prostu robiliście to dalej? A może w końcu udało Wam się przezwyciężyć Nałóg i wiecie ile Was to kosztowało? Jeżeli tak, to z pewnością przyjmiecie to opowiadanie z wypiekami na twarzy i melancholijnym uśmiechem, który zdradza, że TAK, doskonale wiecie o co chodzi. 

Dwie kobiety, najbliższe przyjaciółki, wspierają się wzajemnie przez kolejne etapy życia. Wiodą wręcz bliźniacze życia, ciągle trzymając się siebie, ciągle stawiając na swoją przyjaźń. Pewnego dnia, wystawiają ją na ostateczną próbę, kiedy to wspólnie rozpoczynają swoje romanse- każda z synem przyjaciółki. Zdaje się, że miłość do potomka koleżanki jest manifestacją uczuć do niej samej. Ponieważ nie są lesbijkami, odnajdują miłosne ideały tam gdzie tylko mogą… Poczytajcie sobie to, bo fajnie skłania do myślenia o konsekwencjach. 

Świetnie napisane opowiadanie, które sprawi, że zaczniecie wtórować Grzesznikom. Obezwładni Was pióro Doris, weźmie w posiadanie i już nigdy świat nie będzie czarno- biały, już zawsze zalewać go będzie ocean szarości. 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s