Oni są siebie warci- no i chwała Bogu!

fot Daria Zasun

fot. Daria Zasuń

Słyszeliście kiedyś sformułowanie „Oni są siebie warci”? Zwykle używa się go opisując związek dwóch osób, które mają sporo za uszami. Kłamczuchy z oszustem. Plotkary ze obłudnikiem. Oportunisty z fałszywą damą. Ale dlaczego do cholery używane jest ono w negatywnym znaczeniu???

Pomyślcie tylko do się dzieje, gdy Oni nie są siebie warci. Kiedy jesteście z kimś, kto zdecydowanie nie zasługuje na kogoś takiego jak Wy (bo jest wredny, chamski i ma niszczące psychicznie nawyki). Albo, kiedy czujecie gdzieś podświadomie, że nie jesteście do końca warci wspaniałej osoby z którą jesteście (bo Wasza samoocena jest tragicznie niska). Oba warianty są okropne! Oba sprawiają, że para nie jest do końca szczęśliwa, bo jedna strona wciąż i wciąż snuje niepotrzebne myśli.

Czy nie lepiej więc jednak być z kimś, kogo jesteście warci w zupełności i kto też tak absolutnie wart jest Was?
Jeżeli masz więc parę, przekonaj się czym prędzej, jak to jest u Ciebie w głowie.

american-hustle-poster

Jeśli powyższe przemyślenie wydało się wam ciekawe, zachęcam do zobaczenia filmu American Hustle. Ta tematyka jest w nim poruszana, można sobie wszystko ładnie przemyśleć i poukładać.

Sometimes, all you have in life are fucked-up, poisonous choices.

Irving Rosenfeld i jego piękna dziewczyna naciągają ludzi, którzy znajdują się w poważnych tarapatach finansowych. Zawodowo wykorzystują ich naiwność do wyciągania ostatnich oszczędności, oferując magiczne kredyty zza granicy. Choć są bardzo ostrożni, wkrótce powija im się noga i nagle to Oni znajdują się w sytuacji bez wyboru.

American Hustle to doskonały film na wolne popołudnie- wciągnie Was do wspaniałego świata Ameryki lat siedemdziesiątych, gdzie za odpowiednią cenę możliwe jest wszystko. Każdy może stać się bogaty, wystarczy tylko chcieć. Film spodoba się wszystkim lubiącym połączenie wyszukanych i bogatych ujęć, bardzo barwnych, wręcz groteskowych postaci, dosadnych dialogów i wspaniałej muzyki.

Co jeszcze?

american hustle

Jeżeli to Was nie przekonało, to może to przekona:

ah

zdjęcie tytułowe wpisu: Daria Zasuń

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s