Idealne ciało w kilku prostych krokach

photoshop 4

Drogie Panie- czy chciałybyście wyglądać jak modelki z kolorowych magazynów? Ja tak. Zresztą pewnie- nie tylko ja. Amerykański serwis Buzz Feed postanowił spełnić to życzenie i zaprosił do naprawdę wyjątkowego eksperymentu kilka kobiet.

Cztery piękne, ale niedoskonałe Panie wzięły udział w wyjątkowym projekcie. Każda z nich otrzymała profesjonalny wizaż i stylizację, wzięła udział w profesjonalnej sesji zdjęciowej i na koniec ujrzała swoje zdjęcie po typowej korekcie w Photoshopie. Jakie wrażenia?

Będąc normalną osobą… kiedy widzisz, jak Cię zmieniono, jak zmieniono to kim jesteś…to prawdziwy szok.

photoshop 1

Okazało się, że kiedy Panie ujrzały swoje „magazynowe” oblicza, były przerażone. Nie tylko dlatego, że to co zobaczyły diametralnie różniło się od tego, co codziennie widzą w lustrze.

Kiedy ktoś inny zrobi Ci makijaż, ktoś inny zrobi fryzurę, a jeszcze ktoś inny powie Ci jak ustawić Twoje własne ciało a potem jeszcze odbierze Twoje niedoskonałości… to tak naprawdę niewiele zostanie z tego, kim naprawdę jesteś

Zobaczcie filmik z całej akcji…

 

photoshop2

Kampania jest szczytna i piękna, oj nie ma co się dziwić. Jest i wspaniałe przesłanie i  piękny morał, który oczywiście jest fajny i aż chce się go powtarzać i wklejać:

Zamiast patrzeć gdzie indziej i próbować być kimś innym powinniśmy po prostu czuć się dobrze z tym jakie jesteśmy i spróbować być najlepszą wersją siebie, jaka jest możliwa. 

Ale tak naprawdę moim zdaniem morał tej historii leży gdzie indziej. Wcale nie w tym, że kobiety wolą być sobą i mieć swoje niedoskonałości, bo to je charakteryzuje- oj nie. No bądźmy szczere- jeżeli możemy wyglądać idealnie, która  z nas powiedziałaby nie? Morał jest taki, że stanie się kobietą z magazynu jest niemożliwe. Po pierwsze dlatego, że one nie istnieją- każda z Pań przechodzi przez skalpel Photoshopa, a po drugie dlatego, że to co nas dyskwalifikuje, to cechy których zmienić (tak łatwo) nie można. Jeżeli masz skłonność do kilogramów, to zawsze będziesz trochę grubsza niż ideał. Jeżeli masz ponad 30 lat, zawsze będziesz mieć zmarszczki (albo ponaciągane mięśnie po sztucznej korekcie). Jeżeli masz piegi, to łatwo ich nie usuniesz. 

photoshop3

I to może być morał srogi, ale według mnie, jest wyzwalający bardzo. Skoro wiesz, że ideały nie istnieją i że Ty idealną nie będziesz także i z tego powodu, że masz takie ciało i takie predyspozycje jakie masz, to może po prostu sobie odpuść? Zobacz z czym możesz pracować i zrób z tego coś fajnego. Wyglądaj dobrze z tym, co Bozia dała. Bo czy nie lepiej wyglądać korzystnie w życiu, a nie na papierze? 

Niezbędnik odkrywcy:

wszystkie zdjęcia i cała historia opisana na Buzz Feed

Reklamy

2 myśli w temacie “Idealne ciało w kilku prostych krokach

  1. elpiss pisze:

    moim zdaniem powinni robić kampanie „zero fotoszopa w magazynach” myślę, że wtedy łatwiej byłoby się pogodzić ze swoimi niedoskonałościami

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s