Dobre lektury na wiosnę plus muzyczny bonus.

kindle 9

W jednym z komentarzy pod moim postem jak znaleźć więcej czasu na czytanie padło zapytanie o dobre książki, które polecam. No tak, skoro mamy więcej czasu na czytanie, warto zacnie go wykorzystać. Dziś dwie propozycje, które fajnie zaprzątają myśli i dają coś fajnego w zamian za poświęcony im czas a przy okazji genialnie nadają się na wiosenne przebudzenie. 

Gretchen Rubin „Projekt Szczęście”

Projekt-szczescie

Propozycja idealna wg mnie na wiosnę- wszystko budzi się do życia, czemu więc nie możecie obudzić się i Wy. W wielkim skrócie- to taki jeden z mądrzejszych self-helpów, który radzi jak zacząć czerpać więcej szczęścia z życia. Porady są bardzo wymierne i bardzo konkretne- nie ma tutaj standardowego lania wody w stylu „bądź bardziej obecny, zauważaj dobro w ludziach i kochaj siebie”. Autorka pokazuje swoją drogę do większego poczucia szczęścia. Jedna z moich ulubionych książek tego rodzaju i bardzo Wam polecam.

Cheryl Strayed- Dzika Droga

Dzika-droga--Jak-odnalazlam-siebiWspaniała, nasycona, niesamowicie bogata książka drogi, o tym jak pewna kobieta najpierw zgubiła się totalnie, a potem powoli, o własnych siłach wygrzebała się z rozpaczy i znalazła siebie i swoje miejsce. Cheryl zmarła matka, jej małżeństwo się rozsypało a ona sama stała się w jakiś dziwny sposób bezdomna. Postanawia zmierzyć się sama ze sobą, dlatego bez większego przygotowania wyrusza w samotną podróż po szlaku Pacific Trail Crest. Po tej lekturze bardzo chcę wyruszyć na jakąś pieszą wędrówkę z plecakiem mieszczącym cały potrzebny dobytek. Tyle tylko, że sama się boję :)

Poniżej- mapka szlaku- wiedzie od San Diego do Seattle. i taki szmat (prawie że) przeszła Cheryl. 

pacific trail crest

Na koniec wcisnę jeszcze dobrą piosenkę na wiosenne porządki w głowie i sercu: 

Dziękuję Studentce za pomysł na notkę i miłego dziona to all. 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s