Cele sobie stawiaj a nie postanowienia! (+ celoplanery do pobrania)

nowy rok

Podobno większość postanowień noworocznych umiera sobie własnym życiem gdzieś pod koniec pierwszego miesiąca roku. Myślę, że feler tej ogólnoludzkiej przypadłości leży w samym słowie „po-sta-no-wie-nie”. Po co komu aż pięć sylab?! Człowiek wypowie pierwsze trzy i nim dojdzie do ostatniej, zapomina o co tak właściwie chodziło.

Prościej trzeba. Po ludzku jakoś tak. 

A prościej jest chyba po prostu postawić sobie jakieś sensowne cele na ten rok. Cele są fajne, bo są określone i nie trzeba zachodzić w głowę, czy już je wypełniliśmy, czy jeszcze nie. Cele są super, bo to tak trochę jak wypisane marzenia, albo inne rzeczy, których chcemy bardzo i osiągając je, realizujemy siebie i naszą misję na ś. Cele to zacna sprawa, bo można je odhaczać, a nie ma dla człowieka przyjemniejszego uczucia niż odhaczenie czegoś, co było przed naszymi oczami długo tak. I co najważniejsze w tym wszystkim, „cel” ma tylko jedną sylabę, więc łatwo o nim pamiętać.

Ot, mam cel. Mam go i osiągnę. 

cel

Jeżeli chcesz więc spróbować w 2015 pospełniać trochę marzeń, zabierz do tego się odpowiednio. 

1. Niech Twoje cele będą mądre! Mądre, czyli SMART. 

Godziny wykładów z Zarządzania Przedsiębiorstwem nie poszły w las! Dzięki temu wiem na zawsze, że dobre cele, to mądre cele. A cele SMART to cele:

Specyficzne (konkretne, jasne, prosto sformułowane) 
Mierzalne (takie, że łatwo będzie poznać, czy je osiągnąłeś, czy nie)
Absolutnie Osiągalne (czyli w Twoim zasięgu, w ramach Twoich możliwości)
Rajcujące (musi Ci na nich naprawdę zależeć, nie mogą Ci być obojętne) 
Tosadzone w czasie (co samo przez się wyznacza Pan Nowy Rok. Deadline- 31 grudnia 2015) 

Więcej o mądrych celach w bardzo fajnej notce z blogu Coffee Coaching – CELny skok w Nowy Rok. Jeżeli rozwojowe tematy są Wam bliskie, czytajcie Coffee Coaching- Marta jest certyfikowanym Coachem i wielkim pasjonatem Rozoju, napewno Was pięknie zainspiruje do działania. 

2. Niech Twoje cele mają fizyczny wymiar. 

Zapisz je.

Powieś w miejscu, na które codziennie patrzysz. Czytaj, inspiruj się i realizuj. Tak naprawdę nie potrzebujesz specjalnego sprzętu by wyznaczyć sobie fajne cele na 2015.

Wystarczy kartka A4 i godzina czasu nastawionego na siebie. O czym marzysz? Co chcesz zrobić? Mając 365 dni, co możesz zrealizować? Nie trzeba wiele.

Jeżeli jednak chciałbyś, by Twoja kartka z celami wyglądała nieco inaczej, poniżej kilka prostych szablonów (do pobrania, wydrukowania, wypisania i osiągania):

1

1) Jeżeli lubisz cele bardzo konkretnie osadzone w ilości, pobierz sobie : 

cele 2015 ilosciowo (link! prawy przycisk myszy i zapisz jako) 

2

2) Jeżeli lubisz mieć wszystko pięknie pogrupowane w zestawy tematyczne, myślę, że fajnym rozwiązaniem jest wypełnienie plikucele 2015 kategoriami. Zawiera podstawowe obszary naszego życia i nie pozwoli Ci o niczym zapomnieć. 

3

3) Jeżeli radość sprawiają Ci kolorki i odręczne pisanie, plik cele kolorowe odreczne może przypaść Ci do gustu. 

5

4) Jeżeli jesteś z kolei fanem prostoty, w pliku cele prosta sprawa znajdziesz najbanalniejszą możliwą reprezentację celów ujętą w szykownej czcionce Century Gothic. 

4

5) A jeśli jesteś fanem podejścia- mało a dobrze, myślę, że plik cele trzy będzie najbardziej odpowiedni. Zawiera miejsce na trzy główne cele roku i określa daty ich realizacji. 

miesieczne

6) A może wręcz przeciwnie, chcesz co miesiąc realizować coś nowego i spełniać cele miesięczne? Pliki cele miesieczne i cele miesieczne kolor pozwolą Ci łatwo określić to, co chcesz osiągnąć na przestrzeni 2015.

Mam wielką nadzieję, że zamieszczone tutaj pliki okażą się przydatne i pomogą Wam w realizacji Waszych celów. 

Niech 2015 będzie rokiem spełniania marzeń! 

P.S. Planery są mojego autorstwa. Bez loga, bez podpisu, bez niczego. Zachęcam do korzystania, jeżeli jednak chcielibyście zamieszczać je na swoich stronach, blogach itd. serdecznie proszę o podpis i link zwrotny. Dzięki! 

Reklamy

5 myśli w temacie “Cele sobie stawiaj a nie postanowienia! (+ celoplanery do pobrania)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s