Dbanie o siebie- o co ten szum?

piekna

 

Każdy słyszał kiedyś złote porzekadło: „Jak Cię widzą, tak Cię piszą”. Nie wróży nigdy nic dobrego- zazwyczaj sugeruje, że dobrze byłoby się przebrać w coś bardziej eleganckiego, podkreślić makijaż lub wyczyścić buty. 

Wygląd jest wszystkim, wygląd jest wszędzie. Trudno się temu dziwić, przecież wzrok jest pierwszym zmysłem, którym przyswajamy drugą osobę. Nim usłyszymy jej głos, nim poczujemy jej zapach, nim we znaki wda się nam jej osobowość, nasze oczy ją zobaczą, a mózg wypracuje jakieś swoje pierwsze wyobrażenie. Od tego wrażenia zależy wiele. Być może, na jego podstawie dostaniesz swoją pierwszą, marnie płatną pracę. Może zwiążesz się z tym facetem, który zniszczy Ci życie, a nawet, może być tak, że przez Twój wygląd ominie Cię sława i pieniądz wielki (gdy bramkarz w klubie karaoke nie wpuści Cię na wieczór open mic i nie zaprezentujesz swojego skrywanego przez lata talentu piosenkarskiego). Wygląd jest ważny. O tym, w dzisiejszych czasach powinien wiedzieć każdy. 

kwiat

A jednak, nie wszyscy są zadbani i piękni i pachnący. Gdzieś pomiędzy pracą i prywatnością dbanie o siebie stało się czynnością luksusową, która schodzi na dalszy plan. Sama tak to postrzegałam. Jestem osobą, która regularnie uprawia „trolowanie”, czyli smutne wieczory przy filmie do późna, gdy człowiek zasypia tak jak zaległ, z makijażem i w ubraniu kompletnym, by obudzić się dnia następnego w stanie wczorajszym i delikatnym zażenowaniem gdzieś pod powiekami. 

make-upMoże „jak Cię widzą, tak Cię piszą” wcale Cię nie obchodzi. I słusznie. Ludzie są różni, nie musisz się z wszystkimi przyjaźnić. Jest jednak jedna osoba, z którą przyjaźnić musisz się koniecznie. I stosunek do niej określa idealnie inne porzekadło z kanonu polskich klasyków.

„Człowiek ma tyle lat, na ile się czuje” – i o to mam wrażenie rozbija się cała dyskusja o dbanie o siebie.

Dbaj o siebie, bo dzięki temu poczujesz się lepiej. Poczujesz się pewniej, będziesz troszeczkę szczęśliwszy.

A przecież o to w tym wszystkim chodzi.

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s